Sezon indirimi başladı! %50'ye varan indirim! Şimdi Alışveriş Başlayın

Şartlar Ve Koşullar

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

Satış Sözleşmesi


XANTHE TEKSTİL TURİZM KOZMETİK SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ile müşteri arasındaki sanal ortamda  satış sözleşmesidir.

Madde – 1

Is bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Madde – 2

 SATICI BILGILERI

– XANTHE TEKSTİL TURİZM KOZMETİK SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Madde – 3

 ALICI BILGILERI

Tüm üyeler: XANTHE TEKSTİL TURİZM KOZMETİK SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Firmasının e-ticaret mağazası  xanthefashion.com ‘ye üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).

Madde – 4


 SÖZLESME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI:


Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Şekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

Madde – 5


 GENEL HÜKÜMLER

5.1 – ALICI, Madde 4’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 

5.2 – Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.

5.3 – Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

5.4 ” SATICI , sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.

5.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için is bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.6 – Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 iş günü içinde SATICI’ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir.

 5.7 – SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü 7 gün süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde alıcıya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın alıcının hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile ALICI’ya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

5.8 –

Alıcı ve/veya alıcının belirttiği teslimat adresine ulaştırılan ürünlerde meydana gelen hasar veya bozukluk durumunda, değişim işlemleri için aşağıdaki adımlar izlenecektir:

  1. İlgili ürün veya ürünlerin hasarlı veya bozuk olduğu tespit edildiğinde, SATICI’ya başvuruda bulunun.
  2. Hasar tespiti için gerekli bilgi ve belgeleri SATICI’ya iletilin.
  3. SATICI, alınan bilgi ve belgeleri inceledikten sonra kusurun kendilerinden kaynaklandığına karar verirse, değişim işlemi başlatılacaktır.
  4. İade süreci başlatılan ürün veya ürünler, SATICI’ya ulaştıktan sonra, kusurun SATICI tarafından oluşturulduğu teyit edilirse değişim işlemi 7 gün içinde tamamlanacaktır.

Bu süreç, alıcının mağduriyetini en aza indirme amacını taşımaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir yaklaşımla, hasarlı veya bozuk ürünlerin değişimi hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.


 5.9- Is bu sözleşme, alıcı tarafından elektronik olarak onaylandıktan (üyelik gerçekleştirilten sonra) Piri Reis Mah, 2066. Sk, No: 3, Avenue Residence sitesi, Zemin kat, No: 26-27, Esenyurt /İSTANBUL adresine ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanır.


 Madde – 6


CAYMA HAKKI:


Alıcı, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kurumsal tesliminden itibaren yedi (14) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI’ya telefon veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin ALICInın kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslının gönderilmemesi durumunda katma değer vergisi ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICIya aittir. Ayrıca, niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler ve Her türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Madde – 7


YETKİLİ MAHKEME:


Is bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI is bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır

Alışveriş Sepeti0

Sepet