Sezon indirimi başladı! %50'ye varan indirim! Şimdi Alışveriş Başlayın

İade Ve Değişim Politikası

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?


Xanthe Online Shop’tan verdiğiniz siparişinizi teslim aldıktan sonra ürünlerinizden kaynaklanan bir problemden (kargo hasarı, üretim hatası, cayma hakkı, vs) dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinize geçtiği tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde, siparişlerim alanından iade talebi oluşturup kargo iade kodu alarak ve fatura üzerine iade talebinizi yazarak Aras Kargo firmasına teslim etmeniz gerekmektedir. Ürünleri tarafımıza gönderirken aşağıdaki “İade Koşulları” başlığı altındaki hususlara dikkat etmenizi rica ederiz. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 5-10 iş gününü kapsamaktadır. 

İade koşulları nelerdir?–  Ürünü orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza iade etmeniz gerekmektedir.
–  İç Giyim ve Çorap ürünlerinde hijyen koşulları gereği iade yapılamamaktadır. Parfüm gibi kozmetik ürünlerini ambalajı açılmamış ve kullanılmamış ise iade edebilirsiniz.
–  Ürünün satış faturasını arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurarak göndermelisiniz.
–  Eğer fatura firma adına kesilmiş ise, ilgili firmanın düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası firmalar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.
–  Ürünü, tarafınıza teslim edildiği andaki hali ile geri vermekle, kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını ödemekle yükümlüsünüz.
–  Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 5-10 iş gününü kapsamaktadır.

İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?

Anlaşmalı olduğumuz ve ürünün size teslimatını yapan kargoyu tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. Ücretsiz olarak Aras Kargo ile gönderebilirsiniz. İade için Aras Kargo dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

İade etme süresi kaç gündür?

İade etme süresi, Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gündür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren otuz gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade edeceğim ürünü hangi adrese gönderebilirim?

ade için ürünün gönderileceği adres aşağıda belirtilmiştir. Kargonuzu gönderirken alıcı bölümünde “XANTHE TEKSİL” bilgisini belirtmenizi rica ederiz. Ücretsiz olarak Aras Kargo ile gönderebilirsiniz.

XANTHE TEKSTİL TURİZM KOZMETİK SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Piri Reis Mahallesi, 2066. Sokak, No: 3, Avenue Resİdence Sitesi, Zemin kat, No: 26-27,

Esenyurt / İSTANBUL

Posta Kodu: 34515

Alışveriş Sepeti0

Sepet